درباره ما

بررسی مهم ترین صنایع فولاد ایران

 امروزه یکی از تاثیر گذارترین دلایل پیشرفت و توسعه یک کشور، تولید و مصرف فولاد است. وجود صنعت فولاد در کشور بر توسعه، اشتغال زایی، تجارت، اقتصاد، آموزش و غیره تاثیر بسزایی دارد. صنعت فولاد به قدری مهم شده است که اقتصاد حال حاضر جهان آن را مادر صنایع دانسته و پیشرفت یک کشور را در گرو این صنعت دیده است.

جایگاه صنعت فولاد ایران در جهان

کشور ایران در سال های اخیر پیشرفت چشمگیری در صنعت فولاد سازی داشته بگونه ای که در سال قبل با تولید ۲۱ میلیون تن فولاد، رتبه دهم را در بین بزرگترین فولاد سازان دنیا  از آن خود کرده است.

به دلیل داشتن منابع بسیار انرژی، ذخیره سنگ آهن و عوامل دیگر ایران نسبت به بسیاری از کشور های دیگر چون آلمان،کره جنوبی، ترکیه و ژاپن پیشرفت بسیاری در صنعت فولاد داشته است اما با توجه به برخی مشکلات هنوز به جایگاه شایسته خود در تولید فولاد نرسیده که از مهمترین دلایل آن میتوان به تحریم ها و نامتوازن بودن زنجیره تولید فولاد اشاره نمود.ایران با رتبه دهم دارای ذخایر فراوان سنگ آهن بوده و رتبه دوم در ذخایر گاز طبیعی را نیز داراست.

از مهمترین کالا های هر کشور میتوان به فولاد اشاره کرد زیرا از فولاد در صنایع مهم و مختلفی چون خودرو سازی، ساختمان سازی و … استفاده می شود. بعد از نفت و گاز این صنعت مهم ترین کالای مورد نیاز جهان را تولید میکند به همین دلیل بسیاری از کشور های جهان به سمت این صنعت روی اورده اند زیرا ارزش افزوده آن بیشتر از میزان انرژی مصرفی می باشد.

درباره شرکت فولاد پارس هفت تپه

با عنایت به شعار سال 98 به عنوان (سال رونق تولید ) شرکت فولاد هفت تپه در این سال  به بهره برداری رسید و با ظرفیت تولید سالانه 100 هزار تن شمش فولاد ساختمانی5sp  یکی از بنگاههای پیشرو اقتصادی  که در عرصه های ملی و منطقه ای صنعت فولاد می باشد که با استخدام 150 نفر به صورت مستقیم سهمی مهم در اشتغالزایی شهرستان شوش دانیال واقع در استان خوزستان داشته است . 

آدرس کارخانه:خوزستان ، بزرگراه اهواز - اندیمشک ،90 کیلومتری اهواز ، شهرک  صنعتی شوش ، خیابان فاز 2

کارخانه:06142870215

06142870298

فکس:06142870215